Twój ubezpieczyciel zawsze przy Tobie

Ubezpieczenie assistance (https://superpolisa.pl/faq/rodzaje-ubezpieczenia-assistance/) można uznać za asystenta samochodowych podróży. W przypadku opłacenia jedynie obowiązkowej składki OC, bez opłacania składki AC, ubezpieczenie assistance wydaje się być bezsprzecznie obowiązkowym ubezpieczeniem, aby wakacyjny wyjazd nie zamienił się w koszmar. Dzięki ubezpieczeniu assistance zarówno kierowca, jak i podróżujące z nim osoby mogą być pewne, ze w przypadku awarii samochodu nie zostaną na lodzie, ale zostanie im udzielona niezbędna pomoc, która pozwoli uporać się z komunikacyjnym problemem braku samochodu w czasie jego naprawy.

Zakres towarzyszenia w podróży

Ubezpieczenia assistance mają różny wymiar i obejmować mogą m.in.:
– samochód zastępczy,
– hotel dla kierowcy i pasażerów w przypadku unieruchomienia samochodu,
– serwis akumulatora w przypadku jego rozładowania,
– serwis opon w przypadku ich awarii,
– holowanie lub lawetę w przypadku unieruchomienia samochodu,
– itp.

Warto wybrać szeroki zakres ubezpieczenia assistance, aby uniknąć szczególnie w czasie urlopu rozczarowania wyjazdem. Assistance zawsze zagwarantuje nam mniejszy stres związany z niespodziewaną awarią, która wywoła unieruchomienie samochodu. Urlop ma służyć wypoczynkowi, a nie namnażaniu stresu. Dlatego warto za niewielkie pieniądze pozwolić, aby sytuacją, która może utrudnić nam wypoczynek zajęli się inni.

Jeśli się zdecydujemy

Decydując się na assistance należy przede wszystkim zaznajomić się z jego zakresem, aby obowiązywało wszędzie tam dokąd podróżujemy oraz jaki zakres świadczonej pomocy obejmuje. Jest to o tyle ważne, że w przypadku unieruchomienia samochodu wiemy, czego wymagać od ubezpieczyciela, co po prostu nam się należy. Pozwoli to zaoszczędzić niepotrzebnych emocji w momencie zgłaszania konieczności udzielenia nam pomocy.

Decydując się na ubezpieczenie assistance warto porównać ubezpieczenia tego typu oferowane przez różnych ubezpieczycieli, jeśli wcześniej nie wykupiliśmy assistance przy okazji np. zakupu obowiązkowej polisy OC, w ramach której w ofercie promocyjnej można było nabyć assistance. Porównanie assistance u różnych ubezpieczycieli jest niezwykle ważne, gdyż w podobnej cenie możemy mieć zagwarantowany różny zakres usług, które obejmuje ubezpieczenie. Warto w takim momencie sięgnąć po internetowe porównywarki ubezpieczeń assistance, aby zobaczyć nie tylko różnice cenowe, ale również wspomniane różnice w zakresie ubezpieczenia. Myśląc o ubezpieczeniu assistance warto rozważyć jego zakup przy okazji odnawiania polisy OC, gdyż wówczas opcja z assistance może być w bardzo korzystnej cenie, dzięki czemu uda się zaoszczędzić kilka groszy.

Ergo Hestia jeden z największych ubezpieczycieli w Polsce

Ergo Hestia jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Działalność rozpoczęła w 1991 roku. Ergo Hestia swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i dla średnich i małych przedsiębiorstw. Firma oferuje ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia majątku. Ergo Hestia ma ponad 2,5 mln zadowolonych klientów. Bardzo wysoka jakość oferowanych przez Ergo Hestię produktów jest wyróżnienie nagrodą gospodarczą Prezydenta RP. Towarzystwo Hestia jako jedna z trzech towarzystw w Polsce otrzymał godło “Jakość Obsługi 2011”. Klientów Ergo Hestii oprócz agentów ubezpieczeniowych reprezentuje również Rzecznik Klientów. Według deklaracji ubezpieczyciela Rzecznik Klienta patrzy tylko i wyłącznie z perspektywy klienta i jego indywidualnych potrzeb. W ten sposób w pełni rozumie konsumentów oraz pomaga w wyborze najlepszego rozwiązania.

Ubezpieczenie mieszkania w Ergo Hestii

Właściciele zarówno domów, jak i mieszkań codziennie obawiają się o ich bezpieczeństwo. Jest to w pełni zrozumiałe, dlatego że nawet niewielkie szkody mogą spowodować ogromne straty finansowe. Ergo Hestia proponuje swoim klientom pomoc w zdarzeniach losowych. Istnieje możliwość dodatkowego rozszerzenia ubezpieczenia o polisę na wypadek wandalizmu lub kradzieży kosztownych rzeczy w domu czy mieszkaniu. Oferta ubezpieczyciela skierowana jest dla domów skończonych, wybudowanych oraz dla domów, których budowa jeszcze nie dobiegła końca. Ergo Hestia oferuje również bogate OC dla właściciela nieruchomości.

Ubezpieczenie dla podróżujących w Ergo Hestii

Osoby, które bardzo często podróżują coraz częściej, decydują się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego. W ten sposób mogą zapewnić sobie środki finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku podczas podróży, a także zapewnić sobie odpowiednią opiekę medyczną za granicą. Pakiet turystyczny można również rozszerzyć o dodatkowy pakiet finansujący ewentualne koszty ratownictwa oraz rehabilitacji. Klienci, którzy podczas podróży korzystają ze sprzętu sportowego, mogą go ubezpieczyć na wypadek kradzieży. Wtedy otrzymają zwrot środków za zaginiony sprzęt.

Ubezpieczenie na życie

Ergo Hestia oferuje również ubezpieczenie na życie. W swojej ofercie Ergo Hestia proponuje szeroki pakiet ubezpieczenia w momencie, kiedy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku w pracy, a pracownik nie będzie zdolny do jej kontynuowania. Pakiet ten obejmuje zwrot środków na leczenie pacjenta oraz ewentualną rehabilitację.

Jak prawidłowo wybrać ubezpieczenie autocasco i nie przepłacić ?

Czy wiesz, że historia ubezpieczeń samochodowych sięga 1901 roku? To właśnie wtedy brytyjska firma ubezpieczeniowa Lloyd’s po raz pierwszy wykupiła polisę samochodową. Właściciel samochodu otrzymał polisę morską (dokument porównywał samochód do statku lądowego), ponieważ w tamtym czasie nie istniały inne polisy.

W dzisiejszych czasach jest to o wiele łatwiejsze. Możemy dobrać warunki ubezpieczenia do własnych potrzeb. Ale zmienność może uczynić proces lub go zepsuć. Przyjrzyjmy się najważniejszym kwestiom związanym z ubezpieczeniem autocasco i odpowiedzmy na główne pytanie, jak wybrać polisę ubezpieczeniową i nie pomylić się w kalkulacji?

Dlaczego potrzebuję ubezpieczenia?

O ile polisa ubezpieczeniowa OC w Ergo Hestia jest obowiązkowa dla wszystkich kierowców w naszym kraju, o tyle ubezpieczenie autocasco należy do programów dobrowolnych. “Nikt tego nie wymaga, po co to ubezpieczać?” – Tak właśnie myśli wielu kierowców. Tym bardziej że koszt ubezpieczenia jest zauważalnie wyższy w porównaniu z ubezpieczeniem samochodu. Jeśli jednak spojrzymy na statystyki wypłat, rozważymy możliwe ryzyka i zważymy potencjalne wydatki, cena polisy autocasco nie będzie wydawać się wysoka, a korzyści staną się oczywiste.

Wybór polisy ubezpieczeniowej

Wystarczająco duży odsetek umów ubezpieczenia w Ergo Hestia dotyczy samochodów na kredyt. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to raczej nie otrzymasz szerokiego wyboru partnera ubezpieczeniowego (bank zazwyczaj współpracuje z kilkoma firmami). Bardzo trudno jest wpłynąć na warunki ubezpieczenia, gdyż samochód kredytowany jest zawsze objęty pełną polisą autocasco (zapewniającą maksymalną ochronę). Jeśli jednak Twój samochód nie jest zastawiony, lub kredyt jest już spłacony, możesz wybrać dogodne opcje w umowie ubezpieczenia, a także wybrać partnera ubezpieczeniowego, którego warunki są dla Ciebie korzystne.

Ocena ryzyka

Pełne ubezpieczenie autocasco oznacza pokrycie największej liczby ryzyk związanych z uszkodzeniem samochodu. Czy jednak zawsze warto brać pod uwagę wszystkie ryzyka, bo od tego zależy ostateczna cena polisy? Weźmy na przykład ryzyko kradzieży.

Istnieje statystyka dotycząca najbardziej popularnych marek samochodów wśród złodziei samochodów. Jeśli Twój samochód nie znajduje się na podanej liście, będzie to tylko z korzyścią dla Ciebie. A jeśli Twój samochód “nocuje” na parkingu strzeżonym, ryzyko kradzieży jest zredukowane niemal do zera. Czy Twój samochód jest jednym z najczęściej kradzionych? Wtedy ubezpieczenie antykradzieżowe jest Twoim kołem ratunkowym.